Stříkačka PPS12

Přenosná motorová stříkačka PPS12 s požárním přívěsem

Přenosná motorová stříkačka PPS 12 je hasičská stříkačka, určená pro Jednotky požární ochrany. Slouží k provedení zásahu od vodního zdroje na malé požáry nebo jako čerpadla pro doplňování cisteren. Je tvořena motorovou jednotkou, odstředivým jednostupňovým čerpadlem z lehkých slitin, plynovou vývěvou na spálené plyny a rámem, uzpůsobeným k přenášení stříkačky a ustavení
na pevný terén. Motor je čtyřválcový, čtyřdobý, zážehový. Jako paliva se používá benzínu. Chlazení motoru je kapalinové, dvouokruhové s nuceným oběhem.
Má jedno sací hrdlo o průměru 110 mm a dvě výtlačná hrdla 75 mm.

Požární přívěs

Přívěs na PPS12, výrobce Státní výrobny autodílů n.p. Praha, závod 4 - Holýšov. Přívěsné vozy slouží k převážení přenosných motorových stříkaček k místu požáru. Přívěsný vůz je upraven tak, aby současně se stříkačkou mohlo být v něm převezeno i kompletní příslušenství. Přívěsný vůz sestává z podvozku a karoserie.

Podvozek je rámové celokovové konstrukce, dobře odpérován, což umožňuje jízdu i ve špatném terénu. Náprava je opatřena dvěmi koly s pneumatikami o rozměrech 6.00 x 16". Na zádní části jsou dvě výsuvné vzpěry sloužící k upevnění vozu na nerovném terénu. Oj je opatřena závěsným okem a sklopnou opěrkou. Střecha má ohrádku. 
Celokovová karoserie je upravena tak, aby mohlo být uvnitř uloženo veškeré příslušenství podle normy a rozmístění podle požadavků cvičebního řádu. Zadní dvířka karoserie jsou sklopná, opatřena podpěrou. Při jejích sklopení do vodorovné polohy vytvoří za vozem plošinu, na kterou lze vytáhnout dopravovanou stříkačku. V předu jsou dvoudílné dveře, kterými lze vyjmout ve voze uložené  příslušenství.